top of page

Бути чи не бути на Goodreads?

Оновлено: 14 лют.

Відразу скажу – ставати Goodreads Author необов'язково. В Україні це навряд суттєво вплине на ваш успіх.

Чому ж я це зробила?

  1. Користуюся цієї платформою як читачка з 2019 року. Для мене це найбільша і найкрутіша база книжок у світі. Тут зручно читати відгуки, слідкувати за апдейтами від авторів, відмічати TBR і прочитане.



  1. Працюю над перекладом своєї книги на англійську і планую вийти на західний ринок також. Goodreads в цьому випадку буде корисний як інструмент просування – там можна рекламувати книгу, влаштовувати giveaways, спілкуватися з читачами.

  2. Ця причина фанова, але мені подобається мати такий бейдж, як мої улюблені письменники там 👉👈


Отже, якщо ви раптом теж вирішили туди долучитися як автор, розповідаю, як це зробити.

Як отримати той Goodreads Author Badge?

І доступ до Author Dashboard.


Крок 1. Додати свою книгу в базу Goodreads

Здається, дуже давно це можна було зробити самостійно. Зараз це роблять спеціальні люди. Від вас потрібно:


1. Зареєструватися на Goodreads, якщо вас там ще немає.


2. Мати ISBN своєї книги.

На щастя, сьогодні вам не потрібно йти до Книжкової палати України. Наші друкарні присвоюють ISBN самостійно і безплатно – зазвичай, якщо ви друкуєте в них від 10 примірників. В деяких може й менше. Хоча ви можете звернутися до палати, якщо ваша книга в електронній версії.


2. Стати учасником групи Goodreads Librarians Group.


3. Перейти в розділ Adding New Books & Editions.


4. Додати new topic з інформацією про вашу книгу.

Тут є шаблон, що саме потрібно вказувати. Зверніть увагу, що там просять прикріпити посилання на сайт, де вони можуть взяти вашу обкладинку. Якщо у вас немає власного сайту чи посилання з магазину, де продається книга, не проблема. Я колись просто додавала книгу в базу і для завантаження обкладинки використовувала файлообмінник.


5. Дочекатися, доки вашу книгу додадуть.

Вам відпишуть в обговоренні -- Book added і посилання на сторінку з книгою. Зазвичай, це займає декілька днів. Вас також можуть попросити додаткову інформацію про книгу. Наприклад, мене попросили скинути фото сторінки з книги, де зазначений її ISBN. Після чого її відразу додали на Goodreads. 100500 разів відкривати нову тему не потрібно.


Крок 2. Підтвердити, що ви автор книги

Коли книга вже є в базі Goodreads, модератор в обговоренні, де ви додавали книгу, може самостійно запропонувати вам стати Goodreads Author і скинути посилання на заявку. Якщо вони такого не зробили, то вам потрібно:


1. Перейти на сторінку із книгою та тицьнути на ім'я автора.

Внизу профілю автора буде написано Is it you? Let us know. Клікайте туди.



2. Заповніть заявку.

Вона дуже коротка і проста. Потрібно вказати:


  • Your official author email address -- тут переконайтесь, що адреса вказана у вашому Goodreads Account і в контактах вашого сайту співпадають.

  • Link to your official website

  • Your Kindle Direct Publishing (KDP) email address -- не потрібно, якщо немає.

  • Publisher or agent email address -- тут вказуйте, що ви Self-Published Author.

  • Link to your publisher, agent, or retailer page (e.g. Amazon, Smashwords, etc.) -- це також може бути неактуально для українських інді-авторів, тому можна вказати свій сайт, якщо у вас там є магазин.


3. Знову дочекайтесь підтвердження і листа на пошту про Welcome to the Goodreads Author Program.

Радійте і милуйтесь своїм Author Badge. Тепер ви також можете бачити статистику щодо своєї книги: рейтинг, скільки людей читають, додали у свої TBR тощо.



Що робити, якщо вашу заявку автора відхиляють?

Можна поматюкатися для початку. Саме так сталося зі мною -- хоча всі мої дані були правильними, дві мої заявки відхилили.


Тому я полізла писати у підтримку -- сюди.


Думаю, проблема українських інді-авторів в тому, що вони переважно продають свої книги особисто, через соціальні мережі, рідше -- через сайт. Ми не користуємось відомими рітейлерами, типу Amazon, бо в Україні це просто не має сенсу. Тобто нам важко підтвердити цей факт, а у формі заявки є такий пункт.


Коротше, що я написала у підтримку:


  • Я -- інді-авторка з України

  • Продаю своїй книги через соціальні мережі як ФОП

  • Не користуюся рітейлерами, бо в Україні це не вигідно

  • Запитала, які ще докази я можу надати в цьому випадку?


За декілька годин мені відразу ж відписали на пошту і додали до Goodreads Author Program -- до речі, ніяких додаткових пруфів не попросили. Також надіслали лист з усілякими порадами щодо просування книги на платформі.


Ось така вийшла подорож до того, щоб стати Goodreads Author. З маркетингом там буду вже розбиратися, коли закінчу переклад книги. Тому чекайте, може ще щось цікаве розповім. 😉


Comentários


bottom of page