top of page

Ebooks & публікація на Amazon для інді-авторів в Україні

Спершу відразу давайте про публікацію книг в електронному форматі, якщо ви проживаєте саме в Україні. В нас зараз доволі обмежені можливості в цьому.


  • Опублікувати ebook українською на Amazon — наразі неможливо. KDP не приймає ebooks українською. Ви можете опублікувати лише паперову версію.

  • Опублікувати ebook українською на Play Books — наразі неможливо. Google обмежив реєстрацію нових партнерів. Можливо, колись зміниться.


Так, на цих платформах можна знайти й придбати ebooks українською. Це книги, видані у видавництвах. Можливо, так якісь свої особливості. Але ви як інді-видавці не зможете це зробити. На жаль. Поки що. Сподіваюсь, що скоро це зміниться 🤞


Що ж робити, якщо ви хочете продавати вашу книгу у форматі ebook?


  • Продавати її файлом, який можна скачати.

  • Написати про співпрацю у підтримку Librarius та Абук і сподіватися, що у вас вийде краще, ніж у мене. Хоча коли я їм писала вперше, я взагалі тільки-тільки почала продавати свою книгу. Тепер в мене вже є трохи читачів. Можливо, варто ще раз?

  • Чекати, доки Amazon і Google одумаються.

  • Перекласти свою книгу на англійську мову 😀

  • Просити друзів за кордоном зареєструватися замість вас на Play Books — якщо вони шарять, як їм потім там з податками розрулювати раптом що.


Добре, з ebooks українською не виходить. Все одно є сенс опублікувати свою книгу як paperback чи hardcover на Amazon.


  • Зараз стільки українчиків за кордоном — чому б не розширити їхній вибір книг рідною мовою, які вони можуть придбати?

  • Вам для цього не потрібно вкладатися наперед — вартість друку вираховується з ціни книги, коли її хтось замовляє. До речі, комісія Amazon просто триндець (якщо книга коштує 17 доларів, ви отримаєте по факту 2+), але знову ж таки — все, що вам потрібно завантажити обкладинку і макет книги. Далі компанія робить сама. Хай ті 2-3 долари крапають вам просто.


То що, го публікуватися на Amazon?


📌 Як стати автором-продавцем на Amazon?

Спершу вам потрібно зареєструватися на Kindle Direct Publishing. В принципі все — далі у вас там детальні інструкції скрізь 😆


Добре, пройдемося трошечки.


✅ Account Details

Заповнює дані про себе: повне ім'я, адреса, дата народження, телефон. Тут все відповідно до офіційних документів. НЕ ПСЕВДОНІМ.


✅ Getting Paid

Тут треба також детально заповнити інфу про себе + банківський рахунок, куди ви потім будете виводити роялті. Українських банків тут немає, тому ви можете скористатися доволі популярною платформою Payoneer.


В мене там акаунт вже сто років, хоча не користувалася ним відколи ФОП. Під час реєстрації там вам потрібно буде також ввести свої дані, навіть прикріпити фото паспорта чи інших документів, якщо запросять. Енівей, ніколи проблем з платформою не було, тому все safe.


Як працювати з Payoneer загалом — не тема цього блогу, тому почитаєте самі. Там є українська мова.


Коли зареєструєтесь, ліворуч в меню виберіть Банківські рахунки ⏩ Акаунти для отримання платежів ⏩ Рахунок в доларах. І ви побачите всі дані рахунку, які просить Amazon: номер, тип, Маршрутизація AБA (це Routing). Копіюємо і готово.


✅ Tax Information

Тут також все заповнюємо. Якщо ви сумніваєтесь, чи ви Individual чи Business, якщо ви в Україні ФОП, то Individual. Там це написано навіть нижче 😉 Також вказуємо, що ви не американський резидент і не такспейєр і вводимо свій ідентифікаційний код.


Апрувимо сформовану заяву і готово.


📌 Як опублікувати книгу на Amazon?

Ідемо на Bookshelf і тиснемо велику жовту кнопку Create.

Воно запропонує вам вибрати формат книги. Нагадаємо — Kindle eBook недоступний для українських книг. Вибирайте між Paperback і Hardcover. Ви можете опублікувати і обидва варіанти.


Розберемо на прикладі Hardcover. Вам знову відкриється детальна форма з трьох частин.


1️⃣ Hardcover Details


В першій потрібно вказати загальну інформацію про книгу: назву, автор (отут можна вказувати псевдонім), анотацію тощо.


На цьому етапі звертаємо увагу на пункт Categories. Їх тут можна вказати три. По суті — це про жанр вашої книги. Будьте тут максимально чіткими й не вигадуйте того, що у вашій книзі немає, аби захопити ширшу аудиторію. + Amazon залишає за собою право редачити ці категорії, якщо там щось непевне.


2️⃣ Hardcover Content


Друга частина — вже більш технічна. Тут можна:


  • можна отримати ISBN

  • вибрати характеристики друку

  • завантажити текст книги (до речі, мій зверстаний макет у PDF, який я здавала до друкарні в Україні, підійшов ідеально також)

  • завантажити обкладинку чи створити її, використовуючи наявні шаблони

  • позначити, чи містить ваша книга ШІ-елементи, наприклад, візуали


❗️ Щодо вже готової обкладинки. Вона має бути конкретного розміру залежно від кількості сторінок і типу паперу у PDF. Там є калькулятор. Але в мене є прекрасний дизайнер, який зробив це все замість мене ❤️


Далі ви тиснете Launch Previewer і чекаєте декілька хвилин, доки все завантажиться. Ви побачите попередній вигляд сторінок своєї книги. Там є guidelines, що покажуть, чи виходить текст за поля. Також цей Previewer автоматично скаже вам, чи є якісь помилки, які треба пофіксити.

Продивляєтесь. Якщо все ок, тиснете Approve.


Далі KDP показує вартість друку, яка буде вираховуватися з ціни книги.


3️⃣ Hardcover Rights & Pricing

В третій частині — мабуть, найцікавіше. А скільки ж, скільки я зароблю?


Спершу вибираємо територію поширення. Раджу натиснути на Individual ⏩ Select All ⏩ а потім прибрати ✅ з русні.


Ну і переходимо до формування ціни. Тут ви офігієте від комісії Amazon + пам'ятаємо про друк. Наприклад:


Тобто ні, автори не отримують навіть половину від ціни книги. Але знову ж таки — вартість друку знімається по факту, тому why not.


В принципі ставите ціну на свій розсуд, але зберігайте адекватність 😅


Останній крок — натискайте Publish Your Hardcover Book.


Чекаєте up to 72 hours, доки вашу книгу апрувнуть.


Що робити далі?


  • Писати скрізь «Українчики за кордоном, моя книга доступна для покупки на Amazon»

  • Пробувати не оновлювати дані про продажі 100500 разів на день

  • Займатися просуванням книги далі, бо без цього якою геніальною вона не була б, ніхто цього може так і не дізнатися.


📌 Amazon Author Central

Ще є така корисна штука. Колись розкажу про це детальніше тут українською. А поки можете почитати статтю, яку я писала мільйон років тому на роботі — How to Set Up Amazon Author Central Page: A Detailed Guide


That's all for today 🫰

Comments


bottom of page